Ми пишаємомось нашою роботою

Державний сектор

Ключовою цінністю Асоціації є відповідальне лідерство. Ми працюємо згідно кращих міжнародних практик ведення Government Relations й спираємось в свої роботі як на репутацію і досвід наших Компаній-членів, так і на напрацьовані десятиріччями персональні відносини з експертами ринку й політичними гравцями.

Завдяки цьому ми створюємо для лідерів промисловості умови впливу на формування державної політики в сфері розвитку оборонної промисловості та міжнародної воєнно-промислової кооперації. Спільними зусиллями підприємства здатні вирішити важливі для розвитку бізнесу питання шляхом напрацювання пропозицій і політик, направлених на покращення істотних умов ведення бізнесу й спрощення бюрократичних процедур.

В останні роки Компанії-члени Асоціації разом з експертами ринку провели ґрунтовну роботу з напрацювання пропозицій змін законодавства й внутрішніх регламентів виконавчих органів, направлених на дерегуляцію, створення інвестиційно привабливих умов й лібералізацію економічних відносин в сегменті оборонної промисловості. Варто зауважити, що наріжним каменем в питаннях взаємовідносин держави і бізнесу на сьогодні залишається питання можливості прямого експорту продукції власного виробництва й імпорту комплектуючих, елементної бази.

Результатом роботи Платформи співпраці лідерів промисловості, наукових кіл і уряду стало напрацювання пропозицій до ряду нормативних актів:

Закон України “Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання”

Проект Про внесення змін до Закону України

Пояснювальна записка до Проекту Про внесення змін до Закону України

Порівняльна таблиця до Проекту Про внесення змін до Закону України

 

Закон України “Про зовнішньоекономічну діяльність”

Проект Про внесення змін до Закону України

Пояснювальна записка до Проекту Про внесення змін до Закону України

Порівняльна таблиця до Проекту Про внесення змін до Закону України

 

Закон України “Про створення та виробництво озброєння, військової і спеціальної техніки”

Висновок на проект Закону України Про створення та виробництво озброєння, військової і спеціальної техніки

Справка: На запит МЕРТу Асоціація провела серію зустрічей з опрацювання підготовленого Міністерством проекту Закону України. Результатом роботи була одноголосна пропозиція повернути документ на доопрацювання.

В документі закладаються норми, що кардинальним чином посилюють радянську ідеологію і фактично зводять нанівець приватну ініціативу в галузі виробництва оборонної промисловості. У Статті 28 по суті закладена норма, що блокує можливість створювати озброєння й техніку під замовлення інших країн, що як відомо є ключовою статтею прибудку для ОПК України.

Важливо підкреслити, що на думку професійного співтовариства в Законопроект має бути закладена «нова ідеологія спрощення бізнесу», має бути чітко описаний бізнес процес з усіма дозвільними процедурами і механізмами їх реалізації.

 

Нормативні акти Міністерства оборони України і ГШ ЗСУ

З ініціативи виконавчої дирекції Асоціації внесено зміни до Постанови КМУ №464 «Питання ДОЗ» в частині виключення вимоги, у разі часткової оплати продукції (послуги) орієнтована ціна продукції (послуги) не переглядається.

Отримано позитивний відгук на спільну співпрацю щодо відпрацювання нормативно-правових актів з питань розробок (модернізації) ОВТ

Підготовлено проект наказу Міністерства оборони України №416 «Порядок організації розроблення (модернізації) та прийняття на озброєння (постачання) Збройних Сил України озброєння, військової і спеціальної техніки». Продовжується його опрацювання спільно з представниками Міністерства оборони України.

Ініційована пропозиція Міністерству оборони України щодо максимального включення закупівлі окремих номенклатур ОВТ через систему «ProZorro» із застосуванням Закону «Про публічні закупівлі». З цією метою планується долучити представників AUDM до роботи у створених робочих групах МОУ.

Направлено звернення до начальника Генерального штабу Збройних Сил України, заступника Міністра оборони, начальників Головних і Центральних служб забезпечення щодо надання Асоціації відомостей про потребу Збройних Сил України в озброєнні, військовій техніці, яка потребує ремонту (модернізації) виробництва (створення аналогів) розробок. На сьогодні отримано перелік від Центрального ракетно-артилерійського управління.

За попередньою домовленістю з МОУ готуються пропозиції щодо зняття грифу обмеження доступу з нормативно-правових документів радянських часів (військових, ГОСТів, СРПП), які регламентують виробництво озброєння. У подальшому передбачається переопрацювання ГОСТів радянських часів у накази МОУ за етапами розробки зразків ОВТ;

Сформована робоча група із залученням колишніх представників військових представництв та Виконавчої дирекції з питань спрощення механізму ціноутворення (відмови від РКМ). Проект алгоритму підготовлено, роботи продовжуються.

 

 

Ми – більше ніж просто Асоціація. Моментом на сьогодні ми є універсальним інструментом для бізнесу й уряду – платформа співпраці лідерів промисловості, наукових кіл і уряду щодо напрацювання рішень і політик, направлених на реалізацію національних інтересів і потреб в секторі безпеки і оборони, з акцентом на розвиток Кластера оборонної промисловості України.

 

Команда Асоціації виробників озброєння та військової техніки України:

– це досвідчений й професійний GR-радник для Вашої компанії,

– це допомога у налагодженні партнерських відносин з урядом,

– це шлях до встановлення ділових зв’язків з кращими міжнародними та українськими компаніями.

 

Асоціація виробників озброєння та військової техніки України допомагає бізнесу охопити всю країну завдяки зв’язкам між офісами, що розташовані в Дніпрі, Києві, Львові, Одесі та Харкові.

Долучайтеся до нас СЬОГОДНІ,якщо Ви:

– Працюєте у військово-промисловому комплексі України, плануєте нарощувати виробництво або працювати у цій галузі.
– Є експертом у сфері розробки, виробництва, модернізації чи ремонту озброєння та військової техніки.
– Є експертом у питаннях державного регулювання ринку озброєння і військової техніки чи в галузі міжнародного обігу товарів військового та подвійного призначення;
– Розділяєте цілі і задачі Асоціації щодо лібералізації ринка виробництва й торгівлі озброєнням, а також щодо попередження корупції.