Ми пишаємомось нашою роботою

Кластер тактичної медицини

Положення про кластер

Збірка медико-технічних вимог

У складі «AUDM» створений кластер та експертна група з питань тактичної медицини для надання допомоги державним органам України у вирішенні питань забезпечення засобами тактичної медицини та медичним майном, медичної евакуації поранених, підготовки та перепідготовки особового складу з метою покращення рівня спроможності надавати першу медичну допомогу на полі бою та під час надзвичайних ситуацій, сприяння у залученні до цієї проблеми міжнародного суспільства, донорів та профільних компаній, залучення підприємств усіх форм власності для вирішення питань із забезпеченням тактичною медициною.

«AUDM» спільно з експертним середовищем, благодійними фондами та профільними компаніями з виготовлення високоякісних засобів тактичної медицини провела ґрунтовну роботу щодо систематизації вітчизняного та світового досвіду забезпечення силових відомств тактичною медициною.

Враховуючи даний досвід, а також критичну потребу Збройних Сил України в тактичній медицині, зокрема, засобах для зупинки кровотечі механічних та хімічних, ПРОПОНУЄМО:

  1. З метою унеможливлення наведених ризиків закупівель найбільш необхідних позицій міжнародними організаціями, не проводити закупівлі тактичної медицини (аптечки усіх типів, медичні наплічники усіх типів та їх складові, зокрема, засоби для зупинки кровотечі механічні та хімічні) через міжнародні організації.
  2. З метою унеможливлення наведених ризиків централізованих за радянською моделлю закупівель Міністерством оборони, повернути децентралізовану систему закупівель тактичної медицини (аптечки усіх типів, медичні наплічники усіх типів та їх складові, зокрема, засоби для зупинки кровотечі механічні та хімічні) через Військово-медичні клінічні центри Збройних Сил України.
  3. З метою закриття критичної потреби та набуття достатніх спроможностей підрозділів Збройних Сил України надавати першу медичну допомогу, закласти грошове забезпечення з урахуванням кількості: 50 тис аптечок медичних (індивідуальних, автомобільних та інших), з них закупівлю 20 тис передбачити впродовж найближчих 6 місяців, а також 2 тис наплічників медичних (санітара та санітарного інструктора відповідно до Наказу Генерального штабу ЗСУ від 07.01.2017 №7).
  4. Провести закупівлі за даними позиціями із урахуванням вищезазначених принципів та медико-технічних вимог, напрацьованих незалежними експертами за двома принципами: високі вимірювані критерії якості продукції та відсутність дискримінації (Додаток 2), та з урахуванням: результатів випробувань засобів для зупинки кровотечі механічних, здійснених із залученням експертів «AUDM» на базі потужностей ДП “УкрМетрТестСтандарт” (Додаток 3), Звіту про науково-дослідну роботу “Вивчення гемостатичних властивостей нового вітчизняного кровоспинного матеріалу Кровоспас” Інституту фізіології
    ім. О. О. Богомольця.

Зазначені пропозиції «AUDM» сприятимуть мінімізації критичної потреби підрозділів ЗСУ у тактичній медицині, втрат особового складу, яким можна запобігти, реалізації стандартів НАТО в частині планування на основі спроможностей, конкуренції та прозорості закупівель, контролю якості продукції, а також сприятимуть гнучкості сектору оборони в реагуванні на різноманітні сценарії тактичного й стратегічного рівнів, використанню національного економічного потенціалу у справі оборони країни та розвитку вітчизняного виробництва.