Ми пишаємомось нашою роботою

Сьома річниця авіакатастрофи рейсу МН-17


Сьогодні сьома річниця однієї з найбільших авіакатастроф в історії людства.

17 липня 2014 року весь світ сколихнула жахлива новина:
на Донеччині був збитий Boeing 777 рейсу МН17 “Амстердам – Куала – Лампур”. Усі 298 осіб, які перебували на борту, загинули, серед яких 80 дітей.
Жертви походили з 17 країн світу. В лайнер влучили ракетою із ЗРК “Бук”, який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Такого висновку дійшла міжнародна слідча група з розслідування обставин трагедії наприкінці вересня 2016 року.
29 липня 2015 року у Раді безпеки ООН відбулось голосування за створення міжнародного трибуналу щодо розслідування за фактом збиття літака. Пропозицію зі створення трибуналу надали Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна. Постійні члени Ради безпеки США, Велика Британія та Франція підтримали створення трибуналу, Китай утримався. Також утрималося два непостійних членів Ради безпеки ООН: Ангола і Венесуела. 11 голосів «за», проте рішення зі створення трибуналу було заблоковане Росією.
13 жовтня 2015 року Рада безпеки Нідерландів надала остаточний звіт технічного розслідування, в якому йдеться про те, що літак був збитий ракетою із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Всі інші версії були офіційно спростовані.
24 травня 2018 року, Спільна слідча група з розслідування катастрофи рейса MH17, до якої входять представники Нідерландів, Австралії, Малайзії, України та Бельгії, визначила, що літак був збитий самохідною установкою “Бук”, що належить 53-й бригаді з міста Курськ Російської Федерації.
19 червня 2019 року прокуратура Нідерландів на основі розслідування Об’єднаної слідчої групи пред’явила звинувачення у справі про збиття літака рейсу MH17 на Донбасі у 2014 році чотирьом підозрюваним терористам: росіянам Ігорю Гіркіну (Стрєлкову), Сергію Дубинському, Олегу Пулатову і громадянину України Леоніду Харченку. За даними нідерландської прокуратури, всі вони відіграли значну роль у доправленні та застосуванні “Бука”.
Процес у справі про збиття над територією України пасажирського літака авіакомпанії Malaysia Airlines розпочався в березні 2020 року в Окружному суді Гааги. Через пандемію коронавірусу COVID-19 слухання було відкладено до червня, і 8 червня 2020 року суд поновив свою роботу. Судовий процес стосується перших чотирьох обвинувачених у збитті літака рейсу MH17.
26 травня 2021 року у Нідерландах суд провів виїзне засідання та переходить до розгляду справи МН17 по суті. Засідання відбулося на військовій авіабазі Гілзе-Рейен, де знаходиться реконструйований Boeing.
7 червня 2021 року суд розпочав розгляд справи про катастрофу МН17 по суті. На розгляд справи, як і на попередні судові засідання, ніхто з обвинувачених не прибув. Лише інтереси росіянина Олега Пулатова, який відігравав провідну роль у спецслужбах самопроголошеної “ДНР”, представляли адвокати.
9 червня 2021 року у суді в Нідерландах надали докази того, що літак рейсу MH17 зазнав катастрофи внаслідок вибуху від влучання ракети “Бук”. За словами судді, немає нічого, що вказувало б на інший сценарій розвитку трагічних подій у небі над Донбасом. Прокуратура мала додаткові докази на користь версії про те, що запуск ракети відбувся в районі між селами Первомайське і Сніжне на сході України, які контрольовані сепаратистами “ДНР”.
Також у суді показали, як сепаратисти отримали систему ППО з Росії, за допомогою якої над Донбасом був збитий літак, що виконував рейс MH17. За даними слідства, у ніч на 17 липня 2014 року через російський кордон до українського Донецька прибув ЗРК «Бук». Потім було максимально докладно описано шлях тягача Volvo, на який вже на території України перевантажили установку “Бук”, з Донецька через Макіївку, Шахтарськ і Торез до Сніжного. Це вперше зробили публічно в такому обсязі завдяки свідченням очевидців, телефонним прослуховуванням, фото та відео.
У червні 2021 року у суді завершили демонстрацію всіх усних доказів у справі. У вересні 2021 року до суду зможуть звернутися родичі загиблих у катастрофі рейсу MH17.
Продовження судового процесу у справі збиття рейсу MH17 – найважливіший крок у напрямі встановлення справедливості і притягнення до відповідальності винних у збитті літака та загибелі людей. І як би російська пропаганда не намагалася спотворити реальність, з кожним новим доказом у суді злочин Росії, яка розв’язала війну проти України, стає для світу очевиднішим. І ми впевнені, що за цей злочин, а також за тисячі інших злочинів, вчинених внаслідок агресивної поведінки російської влади та її найманців в Україні, винні будуть справедливо покарані.
Пам’ять про цю жахливу трагедію ніколи не згасне. Розділяємо з родичами загиблих біль втрати їх найрідніших людей.
Вічна пам’ять загиблим…

Armyfm.com.ua