Ми пишаємомось нашою роботою

Міноборони проведе державні випробовування вітчизняних швидкісних патрульних катерів


Міністерство оборони України в найближчий час проведе державні випробування серії швидкісних патрульних катерів харківської компанії «Sea Magic».

Як повідомляє прес-служба Асоціації виробників озброєння та військової техніки України, до якої входить компанія «Sea Magic», відповідний документ про підготовку до державних випробувань був підписаний міністром оборони України Степаном Полтораком та керівництвом компанії 24 травня.

Згідно документу, першими відбудуться випробування швидкісного катера підтримки проекту «Джура». За заявленими тактико-технічними характеристиками, катер призначений для доставки до 3-х бойових плавців або 5-ти бійців з легким спорядженням, постановки надводних та підводних помилкових цілей і перешкод, доставки дистанційно-керованих підводних роботів і вибухових зарядів, пошуку і знищення підводних мін буксированим безконтактним протимінним тралом, а також виконання завдань навігаційного покажчика (орієнтиру) в морі. Максимальна швидкість катера – 110 км/год, дальність ходу – більше 500 км. Крім того, катер має шостий клас балістичного захисту поста керування та систем, а також непомітний для тепловізорів.

«Флот України значно ослаб після анексії Криму та ряду інцидентів в Азовському морі. Зокрема, в 2014 році біля Широкіно були атаковані два катери Міноборони України, один з яких затонув. Пізніше, в 2015 році, при виході з бухти Маріуполя був підірваний ще один патрульний катер. А нещодавно з’явилась інформація, що РФ підсилить ДНР своїми патрульними катерами проектів «Мангуст» та «Соболь», – повідомив президент Асоціації Вадим Кодачигов.

За його словами, морський кордон України в Азовському морі залишається найменш захищеним місцем перед можливими диверсіями з боку ДНР та Росії.

«В березні наше військове керівництво заявило, що США може надати нам декілька патрульних катерів. Але навіщо нам чекати, якщо наші підприємства можуть власними силами забезпечити Збройні сили необхідною технікою», – додав Кодачигов.

Повний комплекс захисту морського кордону України, розроблений компанією «Sea Magic», крім катера проекту «Джура», включає ескадру безпілотних ударно-патрульних катерів, бронекатер управління і зв’язку, патрульно-атакуючий катер, високошвидкісний катер-перехоплювач та катер берегової охорони.

Довідка. Асоціація виробників озброєння і військової техніки України об’єднує провідні приватні підприємства оборонно-промислового комплексу України. Члени Асоціації забезпечують українську армію бронетехнікою, засобами протиповітряної оборони, засобами радіоелектронної боротьби, безпілотними літальними апаратами і іншими зразками сучасного озброєння. Асоціація створена в березні 2017 року для реформування законодавства в сфері регулювання українського ОПК, спрощення механізмів експортного контролю для приватних оборонних підприємств, а також створення конкурентних умов на українському ринку озброєнь.