Ми пишаємомось нашою роботою

Вітчизняний безпілотник «Fly Eye» успішно пройшов військові випробування


Безпілотний авіаційний комплекс «Fly Eye», виробництва чернігівського підприємства «ЧЕЗАРА», яке входить до складу Асоціації виробників озброєння та військової техніки України, та польської компанії WB Electronics, успішно пройшлов практичну фазу відомчих випробувань, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Випробування безпілотників проводилися в польових умовах на Чернігівщині, фахівцями Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України з метою підтвердження заявлених характеристик літального апарату. До заходу також залучалися військові фахівці зі складу командувань Повітряних Сил та Сухопутних військ Збройних Сил України, інших наукових установ оборонного відомства.

За словами військових науковців «Fly Eye» показав досить гарні результати з розвідки умовного «поля бою». Зокрема, БпЛА виконав завдання з виявлення різноманітних об’єктів на різних відстанях від пункту управління. При цьому «Fly Eye» мав стійке управління та передавав якісне зображення на станцію прийому.

“Особливістю даного авіаційного комплексу є те, що безпосередньо перед здійсненням приземлення «Fly Eye» має змогу скинути корисне навантаження на парашуті”, – розповів начальник відділу випробувань безпілотних авіаційних комплексів Державного науково-випробувального центру підполковник Юрій Камак. – ” Надалі сам літальний апарат прямує до визначеного місця приземлення”.

Як повідомив офіцер, за підсумками випробувань військові науковці розроблять свої пропозиції щодо удосконалення літального апарату. На їхній основі керівництво Міністерства оборони прийматиме рішення про початок взяття безпілотника на озброєння та початок серійного виробництва.

БПЛА «Fly Eye» має пряме крило розмахом 3,6 метра та електричний двигун. У центральному відсіку фюзеляжу розташоване обладнання для ведення розвідки. Двигун дозволяє апарату розвивати швидкості від 50 до 170 кілометрів на годину, підніматися на висоту до 4 кілометрів та вести розвідку за таких навантажень протягом трьох годин. Водночас засоби зв’язку забезпечують роботу на відстані від 30 до 50 кілометрів від операторського пульту. Передача даних здійснюється в режимі реального часу.

Довідка. ПАТ “ЧЕЗАРА” – потужне українське підприємство електронної промисловості, що вже 45 років працює в галузі космічного приладобудування, а також випускає вироби військового та цивільного призначення. Підприємство також спеціалізується на розробці та виробництві систем управління вогнем та бойовими модулями для бронетехніки.