Ми пишаємомось нашою роботою

7000 метрів – новий рекорд набору висоти Мі-2МСБ


Виготовлені АТ «МОТОР СІЧ» гелікоптери не поступаються іноземним аналогам за основними експлуатаційними характеристиками, та ще й вигідно відрізняються як за ціною, так і за вартістю експлуатації. У контексті цього не можна не сказати про вертоліт Мі-2МСБ, який позаминулого року прийняли на озброєння, і нині його успішно експлуатують у військах. Модернізований Мі-2 здатний перевозити вантажі та особовий склад, також і зі зброєю.

Типова конструкція вертольота Мі-2 зазнала суттєвих змін. Модернізацію виконували одночасно з капітально-відновлювальними роботами, забезпечуючи таким чином запас календарного терміну служби, а також ресурсу як вертольота, так і його агрегатів. Зокрема на модернізований вертоліт установили доопрацьовану систему керування, значно потужніший двигун нового покоління, станцію супутникової навігації, бортовий пристрій реєстрації польотних даних, аварійний радіомаяк, сигналізатор обмерзання. Упровадження цих і багатьох інших технічних новацій суттєво поліпшило основні тактико-технічні та експлуатаційні характеристики цього вертольота. Зокрема з’явилася можливість його безангарного зберігання, якої не має переважна більшість аналогів.

Завдяки встановленому на модернізованому Мі-2 двигуну вітчизняного виробництва АІ-450В (замість старого ГТД-350) злітна потужність збільшилася із 400 до 430 к. с. До того ж новий двигун дає змогу вертольотові швидко відриватися від землі за максимальної завантаженості. Зокрема максимальна висота польоту збільшилася із 4000 до 5000 м. Але 18 квітня 2016 року Мі-2 з потужнішими двигунами АІ-450М-Б встановив новий рекорд набору висоти — 7000 м.

Також беззаперечною перевагою цього вертольота є можливість перевезення восьми осіб (не враховуючи льотчика), що значно перевищує спроможності дорожчих аналогів закордонного виробництва. У подальшому сферу застосування модернізованого вертольота може бути розширено за рахунок появи рятувальної модифікації для екстреної евакуації хворих і постраждалих унаслідок автомобільних катастроф та інших надзвичайних ситуацій. Рятувальну модифікацію може бути оснащено пошуковим прожектором, вантажною лебідкою для можливості екстреного підняття двох осіб та іншим необхідним обладнанням.

Сергій ВОРОНКОВ, «Народна армія»